Pages Navigation Menu
На главную На главную русской версии На главную украинской версии написать письмо

Автоматизированные системы управления, ERP системы, EAM, MRP II, BI, СЭД, управление ресурсами предприятий

Інтерактивний аналіз даних за допомогою інтерфейсів Галактики ERP

Інтерактивний аналіз даних за допомогою інтерфейсів Галактики ERP

Контроль ключових показників діяльності кожної ланки організаційної структури підприємства - ось що забезпечує ефективність бізнесу. Саме в постійному підвищенні ефективності бізнесу складається сучасний підхід до його управління.

Щоденна робота бухгалтера, економіста, фінансового аналітика пов'язана з обробкою великої кількості числових даних. Запити про підсумкові дані постійно надходять як від внутрішніх, так і від зовнішніх користувачів. Яку кількість продукції виробили (закупили)? Яка середня собівартість виробництва або закупівлі? Скільки сплатили постачальникам за день/тиждень/місяць? Який обсяг замовлень від клієнтів? Прогнозна сума ПДВ до оплати? Подібних питань, які щодня надходять в економічні та фінансові служби підприємства, можна перерахувати безліч.

Завдання структуризації та агрегації фінансово-економічних показників ставляться спеціалістам відповідних служб підприємств не перший рік. А з часом зростає кількість і необхідна швидкість надання такої інформації.

Спочатку зведені дані про будь-які показники діяльності надавалися у вигляді звітів на папері - різних відомостей, «шахматок» тощо. В епоху впровадження комп'ютерних програм, створених для управління бізнесом, велике поширення набули преднастроювані звіти, що формуються з облікової системи. Сьогодні ж все більшу роль починають грати інтерфейсні (тобто безпосередньо з середовища облікової системи) засоби роботи з інформацією.

Давайте розглянемо, які можливості надає в цьому контексті система управління підприємством «Галактика ERP».

Сортування даних

Припустимо, вам необхідно переглянути замовлення постачальникам. При цьому дані зручно аналізувати, наприклад, згрупувавши їх за найменуванням підрядника та сумою замовлених товарів або послуг. Класично це можна зробити, сформувавши звіт, наприклад, в MS Excel, з подальшою його обробкою.

Розглянемо, як це завдання можна вирішити в системі «Галактика ERP», працюючи безпосередньо з інтерфейсом програми. Працювати будемо зі списком рахунків на закупівлю. Фахівцем з постачання внесено в систему перелік рахунків, який потрібно відсортувати спочатку за найменуванням постачальника, а потім - за сумою замовлення. Для цього скористаємося екранною кнопкою «Сортування».

Мал. 1. Сортування рахунків на закупівлю.

Мал. 1. Сортування рахунків на закупівлю.

У меню, що з'явилося, виберемо по порядку стовпці, по яких необхідно відсортувати документи.

Interface-ERP2

Мал. 2. Налаштування сортування документів.

Стрілки навпроти полів вказують порядок сортування. Застосуємо настройку і подивимося, що ж вийшло.

Мал. 3. Список рахунків на закупівлю з застосуванням сортування.

Мал. 3. Список рахунків на закупівлю з застосуванням сортування.

Тепер видно, що рахунки розташовані в потрібному порядку, а в заголовках стовпців, по яких сортуються дані, відображені стрілки-напрямки.
Слід зазначити, що в системі присутня можливість вивантаження даних в будь-який зручний для друку формат (наприклад, MS Excel, MS Word, PDF). Забезпечується вона вбудованим механізмом формування звітів Fast Report. Цей механізм виводить дані на друк з урахуванням усіх накладених фільтрів, сортувань тощо.

Фільтри

Розглянемо іншу задачу. Вам необхідно відібрати платежі певного контрагенту, наприклад, перерахування податків до управління державного казначейства.
У переліку вихідних платіжних доручень скористаємося контекстним меню «Фільтр по колонках».

Мал. 4. Фільтр на дані у реєстрі платіжних доручень.

Мал. 4. Фільтр на дані у реєстрі платіжних доручень.

При виборі цього пункту меню стають активні рядки для фільтрації даних по стовпцях. Встановивши курсор в потрібну колонку, можна ввести потрібні дані. Введемо в рядку фільтра початок найменування контрагента.

Interface-ERP5

Мал. 5. Відбір даних в списку платіжних доручень згідно запиту.

Таким чином, можна здійснювати фільтрацію в будь-яких документах системи. Відібрати документи за сумою, датою, контрагентом, номером або статусом стає легко та зручно.
Ну що ж, з відбором і сортуванням даних все зрозуміло. Але ж необхідно отримати і підсумкові значення: загальна сума перерахувань постачальнику, середня сума реалізації покупцю, кількість документів за період тощо. У вирішенні цього завдання допоможуть функції інтерактивної агрегації даних у системі «Галактика ERP».

Агрегати

Розглянемо приклад: необхідно отримати загальну кількість накладних на реалізацію товарів покупцям і суму за ними. Для цього застосуємо агрегацію даних в реєстрі накладних на відпуск товару.

Мал. 6. Налаштування агрегатів в реєстрі накладних на відпустку.

Мал. 6. Налаштування агрегатів в реєстрі накладних на відпустку.

У вікні налаштування агрегатів вкажемо, які параметри і для яких колонок нас цікавлять.

Мал. 7. Налаштування агрегатів.

Мал. 7. Налаштування агрегатів.

Застосуємо агрегацію, і в переліку накладних побачимо дані, які нас цікавлять, тобто загальну кількість документів і підсумкову суму по ним.

Мал. 8. Агреговані значення.

Мал. 8. Агреговані значення.

Слід зазначити, що в системі Галактика EPR всі перелічені функції реалізовані для будь-яких типів документів. А найбільш корисною є можливість їх комбінування. Розглянемо попередню задачу під іншим кутом. Скажімо, необхідно отримати значення «середнього чека» для роздрібних покупців - фізичних осіб. Все що необхідно зробити - внести зміни в налаштування агрегатів і застосувати фільтр за контрагентом. Натискаємо кілька клавіш - і результат під рукою!

Мал. 9. Комбіноване використання функцій.

Мал. 9. Комбіноване використання функцій.

Підсумовуючи сказане

Рівень ефективності і якість роботи компанії, а також кожного її співробітника безпосередньо залежить від інструментів (тобто засобів виробництва), якими ця компанія володіє. Сьогодні в одному ряду з високотехнологічним обладнанням, кваліфікованими кадрами, передовими технологіями і стандартами якості стоять системи управління виробничими процесами підприємства.

Ці системи забезпечують менеджмент самими різними даними про показники діяльності. А від того, наскільки швидко, зручно і якісно вони працюють, безпосередньо залежать прийняті рішення, а значить - і подальша доля всієї компанії!

Доступно на: Російська

Поставте питання

 
Здравствуйте!

У Вас есть вопрос?

Наши специалисты
оперативно ответят Вам!

Задать вопрос

Return to Top ▲Return to Top ▲