Pages Navigation Menu
На главную На главную русской версии На главную украинской версии написать письмо

Автоматизированные системы управления, ERP системы, EAM, MRP II, BI, СЭД, управление ресурсами предприятий

Розклад навчальних занять (РУЗ)

Розклад навчальних занять (РУЗ)

Продукт Галактика Розклад навчальних занять (РУЗ) автоматизує весь процес складання розкладів занять для студентів у вузах, технікумах, коледжах, ПТУ. Система стане гарною підмогою для співробітників освітніх установ, відповідальних за складання розкладів навчальних занять.

Продукт Галактика Розклад навчальних занять включає в себе технологію автоматичного формування розкладу, яка нівелює вплив «людського фактора».

Складати розклад вручну - це складне кропітливе завдання, що припускає безліч можливих варіацій, але при цьому і безліч умов і винятків, які потрібно врахувати. Та й взагалі весь процес складання розкладу більше схожий на комплексну головоломку, рішення якої може зайняти не один тиждень часу. І при цьому все одно ніхто не застрахований від помилок і накладок в розкладі (що часто і відбувається на практиці).

Побудова розкладу з використанням автоматизованого рішення на порядок прискорює весь цей рутинний процес і позбавляє задіяних у процесі співробітників від зайвого головного болю і безлічі непотрібних ітерацій. При цьому система контролює, щоб у розкладі не допускалися «накладки», щоб всі умови і чинники були враховані, а також елементарно системою виключаються помилки в розкладі занять.

Параметры расписания

Мал. 1. Параметри розкладу

Процес формування розкладу складається з декількох етапів:

Етап підготовки інформації: в програмі акумулюються всі дані, що стосуються графіка вивчення академічних предметів, наявності аудиторій для занять, розкладу дзвінків, об'єднання груп в потоки, дані про навантаження викладачів та ін.

Етап планування: збираються і впорядковуються дані про потреби й інтереси за різними факультетами, курсами, формами навчання.

Етап налаштування програмного продукту: в систему заносяться всі умови і переваги, що враховуються при побудові розкладу, при цьому вони класифікуються на обов'язкові й бажані.

Етап формування розкладу: тут можна вибрати, яким способом системі формувати розклад - повністю автоматично або частково вручну.

Етап оптимізування: сконструйований розклад можна доповнювати, змінювати місцями позиції, вносити незначні зміни, оцінити ефективність розкладу шляхом розрахунку KPI-показників.

Таким чином, за допомогою продукту «Галактика Розклад навчальних занять» забезпечується злагодженість дій і врахування інтересів усіх сторін, які беруть участь у навчальному процесі.

Конструктор расписания

Мал. 2. Конструктор розкладу

Система «Галактика Розклад навчальних занять» дозволяє:

 • зберігати і враховувати всю довідкову інформацію, необхідну для формування розкладу (наявність викладачів, факультетів, спеціальностей, аудиторій і класів та ін.);
 • вести паралельно кілька розкладів дзвінків по різних корпусах, днях тижня, курсах (групах);
 • контролювати зв'язок вільних аудиторій (в т.ч. спеціально обладнаних) з академічними дисциплінами, видами робіт, кафедрами, факультетами;
 • налаштовувати пріоритети користування ресурсами при конструюванні розкладу (пріоритети по дисциплінам, викладачам; складність вивчення предметів та проведення практичних занять);
 • враховувати і контролювати віддаленість корпусів, їх пріоритетності при плануванні занять;
 • підтримувати різні групування студентів (потік, підгрупа, зведена група), контролювати їх переміщення при формуванні розкладу (щоб заняття для цих груп не дублювалися і не перетиналися);
 • налаштовувати тривалість занять;
 • враховувати графіки і послідовність вивчення дисциплін;
 • створювати заборони у використанні ресурсів при складанні розкладу з урахуванням побажань і графіка роботи викладачів, наявності та обладнання аудиторій (комп'ютерних класів);
 • покроково контролювати дії оператора при створенні нового розкладу та вести журнал внесених змін;
 • оцінювати ефективність складеного розкладу, розраховуючи інтегральні показники якості розкладу;
 • формувати будь-які звіти як стандартної, так і довільної форми.
Расписания занятий по группам

Мал. 3. Фрагмент розкладу занять по групам

Доступно на: Російська

Поставте питання

 
Здравствуйте!

У Вас есть вопрос?

Наши специалисты
оперативно ответят Вам!

Задать вопрос

Return to Top ▲Return to Top ▲